Konkursy graficzne - walcz o zwycięztwo Pojedynki graficzne - pokonaj przeciwnika Turnieje graficzne Ranking grafików Graffika

Fajne szkice robione za pomocą samej myszki.

Użytkownik
Liczba postów
31
Liczba pchwał
0
Liczba kreatywnych komentarzy
0
Post17 lutego 2010, o 20:48
Witam,
mam takie pytanie, czy możliwe jest zrobienie fajnych szkicy w takich programach jak choćby Sketchbook Pro czy Photoshop za pomocą samej myszki (bez korzystania z tabletu graficznego)? =f

Chodzi mi o szkice takiego typu:
http://www.youtube.com/watch?v=qiIRUvewb48

Jak myślicie czy dałoby się coś takiego wykonać samą myszką i ile czasu by mogło to zająć? =s

Pozdrawiam.
Moderator globalny
Profil na Deviantart
Liczba postów
5442
Liczba pchwał
374
0
Post17 lutego 2010, o 20:55
Oczywiście, że się da;] Tylko jemu zajęło to 9 minut, a Ty licz ze 2-3 razy dłużej;)
Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebna Ci pomoc związana z forum chętnie odpowiem na PW lub e-mailem.
Użytkownik
Liczba postów
911
Liczba pchwał
85
1
Post17 lutego 2010, o 21:11
Widać, że kolo ćwiczy i ćwiczy.
Jesli nigdy wcześniej nic takiego nie robiłeś, to może
zacznij od czegoś łatwiejszego!
Jakieś kwiatki rysuj, potem zwiększaj sobie poziomy trudności,
może kiedyś uda ci się coś takiego zrobić.
lalala
Użytkownik
Liczba postów
31
Liczba pchwał
0
0
Post17 lutego 2010, o 23:07
IceFresh napisał(a):Oczywiście, że się da;] Tylko jemu zajęło to 9 minut, a Ty licz ze 2-3 razy dłużej;)

Ja bym to chyba z kilka dni robił, nawet jakbym znał dokładnie program :P
Musiałbym czułość myszki obniżyć chyba do minimum, żeby chociaż wyglądało to dosyć przyzwoicie z jakąś tam dokładnością. Z drobnymi szczegółami szkicu byłby największy problem, z powodu nierównomiernego poślizgu myszki na podkładce (nawet jeżeli podkładka jest the best). Na myszce Logitech G5, też w pewien sposób utrudnione mam zadanie z powodu ustawienia lasera, który nie jest centralnie po środku, ale bardziej z lewej strony, nie dając już takiej dużej kontroli nad rysowaniem =/ Najmniejszy niespodziewany ruch dłonią, palca czy nadgarstka i można zabazgrać kompletnie jakiś mały element rysunku. Musiałbym chyba ciągle wstrzymywać oddech i robić to z żółwią prędkością (przy mikro drganiach ręką)+ ciągle sztywna kończyna obsługująca myszkę (z napiętymi wszystkimi mięśniami), żeby jako tako się to udało. Zresztą nawet wtedy byłyby odchyły, które by sprawiały, że linie nie byłyby idealnie gładkie, tylko kanciaste. Bardzo mała kontrola "wirtualnego ołówka", nie mówiąc już o mega-cierpliwości przy tonie zszarganych nerw i dodatkowych bólach mięśni, i stawów na powierzchni całej ręki. Więc chyba coś takiego to myszką nie wyjdzie. Zresztą ręka to by mi chyba odpadła po tym wszystkim, albo w końcu by dostała jakiejś trzęsawki, a później zaawansowanego parkinsona... =\