Konkursy graficzne - walcz o zwycięztwo Pojedynki graficzne - pokonaj przeciwnika Turnieje graficzne Ranking grafików Graffika

Web by Drow

Młodszy graffik
Strona użytkownikaProfil na Deviantart
Liczba postów
158
Liczba pchwał
44
Liczba kreatywnych komentarzy
2
Post15 października 2014, o 19:58
Siema,

A jakoś mnie naszło na wrzuceniu paru prac nawet i na forum.

A więc nie będę za wiele opisywał tylko wrzucam. Komentarze jak zwykle mile widziane. Jak się będzie komuś nudziło to może wpaść do mnie na dribbbla albo dA dać like i sobie pójść. No chyba że wam się straaaasznie nudzi to nawet możecie kliknąć follow :D

Do rzeczy.

Praca

Praca

Ostanio mało czasu an jakieś nowe prace, a właściwie na dokończenie nie skończonych ale postaram się coś jeszcze wrzucić :)
www.kamilbachanek.com
Behance
Dribbble
Użytkownik
Liczba postów
3
Liczba pchwał
0
0
Post16 października 2014, o 13:56
A zajmujesz się tylko samą grafika czy może kompletną strona także od strony jej zakodowania
Młodszy graffik
Liczba postów
158
Liczba pchwał
44
2
Post17 października 2014, o 07:40
Nie, zajmuje się jedynie projektem graficznym, a od pisania mam developera, choć nauka html i css nie jest tak trudna i jakieś podstawy trzeba miec :)
www.kamilbachanek.com
Behance
Dribbble
Użytkownik
Strona użytkownika
Liczba postów
3
Liczba pchwał
0
0
Post17 października 2014, o 12:39
super :D bardzo mi sie podoba
Młodszy graffik
Liczba postów
158
Liczba pchwał
44
2
Post19 października 2014, o 14:58
Hejopa,

Tutaj mały redesign mojej poprzednij pracy. Właściwie wszytsko od początku, ale z większą myślą o UI/UX niż wczesnij. Mam nadzieje że lepiej to już wygląda.

Praca
www.kamilbachanek.com
Behance
Dribbble
VIP
Strona użytkownika
Liczba postów
665
Liczba pchwał
216
1
Post19 października 2014, o 21:30
A nie wydaje Ci się, że środkowa kolumna jest w stosunku do tej lewej trochę za wąska? Dałeś dość dużo miejsca na coś, co tego miejsca nie potrzebuje, a zrobiłeś to kosztem dość ważnego elementu.
Brakuje mi w liście środkowej tytułu wiadomości i może czegoś co zaznaczyłoby, że załączniki można pobrać/otworzyć
A tak jest ładnie :) estetycznie, czysto.
Młodszy graffik
Liczba postów
158
Liczba pchwał
44
2
Post22 listopada 2014, o 12:50
Hejopa,

Nowy projekcik. Jeszcze nie wysyłałem klientowi, jestem ciekaw co wy o tym powiecie. Target 18, 19 lat :)

Praca

K.
www.kamilbachanek.com
Behance
Dribbble
Sygnaturowiec
Liczba postów
182
Liczba pchwał
88
26
Post22 listopada 2014, o 15:35
Ja się uwielbiam czepiać, więc tak: :)
<czepianie się> ikonka do fizyki jest zbyt wąska. Atomik jest bardziej okrągły. </czepianie się>
:D
Nie no wiadomo, to co napisałam wyżej jest żartem, a nie jakimś tragicznym błędem, który trzeba poprawić. Strona jest fajna, konkretna. Na 100% według mnie funkcjonalna. Wszystko co ważne umieszczone na stronie głównej, dobrze widoczne. Użytkownik nie musi szukać nie wiadomo gdzie, by znaleźć to, czego szuka. I duży plus za to bo poza estetyką na tym samym, pierwszym miejscu właśnie stoi funkcjonalność.

Przyczepie się jeszcze do jednej, małej kwestii mianowicie do tego paskowanego patternu w sliderze. Gdzieś ostatnio czytałam (jak znajdę link to podeśle), że tego typu paskowane, kropkowane, kwadratowe patterny na niskim kryciu, a nawet i na takim 100%, zwłaszcza, jak jest na nich jeszcze umieszczony tekst, źle wpływają na czytelność strony u ludzi z wada wzroku. I tutaj niestety muszę przyznać 100% rację, biorąc na przykład siebie. Literki/tekst na sliderze mi się delikatnie rozmywa. Jakiś czas temu było to jeszcze modne, teraz zapewne zauważysz, że częściej stosuje się rozmycie lub efekt tak jakby "plastiku". Mówię, jak znajdę ten artykuł, to podeśle, właśnie odnośnie tego typu patternów na stronach. Tu nie chodzi o to, by z nich zrezygnować, tylko starać się je wkomponowac w takie miejsce na stronie, gdzie na 100% nie znajdzie się na nich tekst.
Obrazek
VIP
Strona użytkownika
Liczba postów
665
Liczba pchwał
216
1
Post22 listopada 2014, o 19:29
Myślę, że literki na sliderze rozmywają się bo jest źle dobrany kontrast i wielkość względem tła :)

Strona jest fajna, estetyczna ale... nie pasuje mi do idei, w sensie wiesz, Nudzisz się ze swoim korepetytorem - mamy dla Ciebie rozwiązanie? Tego rozwiązania nie widać na stronie. Targetem są maturzyści a strona przypomina coś korpo, aptekarskiego. Stonowana kolorystyka i brak wyraźnie wyróżniających się elementów pasuje mi raczej do tych nudnych korepetytorów :p

Zapisz się w menu bym wyróżniła, tak samo wyciągnęła ten na samym dole gdzieś wyżej. Nie wierzę, że będzie to jakiś nastolatek wszystko przeglądał. Co innego jeśli celujecie do rodziców, którzy mają zapisać dzieciaki na korepetycje a co innego jeśli do samej młodzieży.

No i mapka jest nieczytelna z tego poziomu - nie widać nazw ulic, wydaje mi się, że to kwestia kontrastu po prostu :)
Młodszy graffik
Liczba postów
158
Liczba pchwał
44
2
Post22 listopada 2014, o 21:48
Hej!
Dzięki za komentarze
@Feisty, ikonke Fizyki już poprawiam, myślałem bardziej że ktoś przyczepi się do WOSu, bo chyba jest mało czytelna i nie widać że ai to flaga, ani że UE. Tak czy inaczej, zajemę sie nimi obiema :)
Ogólnie co do sekcji slidera, tu się bardzo mocno zastanawiam, fajnie zamiast zdjęć wyglądałby by chyba ilustracje, ale szczerze mówiąc nie chce mi się ich robić :D Nie wiem czy ktoś się przyglądał, ale zdjęcie jest mocno biznesowe (ludzie podpisujący dokumenty :D ) a nie nauczyciel i uczeń :P Napewno ta sekcja jest jeszcze do przemyślenia, ale myślę że najważniejszy głos będzie miał tu klient, a nie ja :(
@zebza
Co do stylistyki, chciałem aby była czysta prosta, "zakochałem się" że tak powiem w stylistyce dropboxowej, coś takiego jak tu https://dribbble.com/shots/1473022-Illustration-Updates czy tu https://dribbble.com/shots/1694666-Cutting-Room-Floor i myślę że powoli nasz znany wszytskim flat zostanie wyparty właśnie przez coś takiego. Patrzymy na strone statyczną, a właśnie przy takiej stylistyce można troche poszaleć w css - oczywiście wszytsko umiarkowanie z dobrym smakiem i mam nadzieje że to będzie ten element który zaciekawi każdego, maturzyste jak i jego rodzica. Mapka jest googlowska więc można ją sobie przybliżyć oddalić, pełna funkcjonalność google maps. Spodziewałem się że jednak te biały napisy ulic, będą dobrze widoczne, na tym niebiesku a tu zonk :D Pokombinuje z tym jak tak jeszcze!
Rozumiem że powiniem zamienić miejscami sekcje, wyróżnić "zapisz sie", no i ten slider ...
Ale dziękuję wam za komentarze, usiąde już do tego jutro i wrzuce jakiś update :P
www.kamilbachanek.com
Behance
Dribbble
Młodszy graffik
Liczba postów
158
Liczba pchwał
44
2
Post30 grudnia 2014, o 15:03
Siema wszystkim,

Potrzebuje feedbacku, bo mam wrażenie że kręcę się w kółko.

Styl vintage to nie moja ulubiona dziedzina, ale takie życzenie kleinta + połączenie jakiegoś tam minimalizmu w co niektórych elementach ui. Co sądzicie, co poprawić etc?

Dzięki za pomoc :)

Praca
www.kamilbachanek.com
Behance
Dribbble
Moderator globalny
Liczba postów
1404
Liczba pchwał
451
3
Post30 grudnia 2014, o 18:36
Moja propozycja: Navi daj do prawej; Niezbyt dobrze wyglądają dwa identyczne elementy w sliderze; Popracuj nad hoverem w produktach; Dla newslettera dałbym nieco więcej światła góra-dół; Może dać dla produktów 1px cień na dole (20-30% krycia)?
ObrazekObrazekObrazek

Jeśli masz pytanie lub potrzebna Ci pomoc dotycząca forum — napisz PW
Młodszy graffik
Liczba postów
158
Liczba pchwał
44
2
Post1 stycznia 2015, o 16:00
Dzięki Grzegorz :)

Największą bolączką jest dla mnie lista produktów, nie wygląda to dobrze - pewnie to przez braku odróżnienia od tła - ale chyba jednak cień odpada, słabo wyglądają chłodne kolory na tej "żółci" i jeszcze te zaokroglenia z których bym tu z chęcią zrezygnował ale ... :)
Hover trochę zmieniony, ale myślę że więcej będzie można tam ugrać odpowiednią animacja w css niż designem :P

A no i Szczęśliwego Nowego 2015 Roku! :)

Dla ciekawskich po poprawkach:

Praca

A i jeszcze praca z konkursu, chciałem coś innego niż ten ciągły minimalizm i minimal :)
Praca
www.kamilbachanek.com
Behance
Dribbble
Fotograffik
Liczba postów
422
Liczba pchwał
127
1
Post2 stycznia 2015, o 11:35
W pracy konkursowej odrzucające jest tło, nie pozwala skupić się na interesujących widza tytułach. Chyba powinno być zdecydowanie ciemniejsze.

@edit
Faktycznie teraz zobaczyłem pełną prezentacje z konkursu.
Ostatnio edytowano 3 stycznia 2015, o 15:15 przez Issun, łącznie edytowano 2 razy.
Obrazek
Moderator globalny
Liczba postów
1404
Liczba pchwał
451
3
Post2 stycznia 2015, o 13:24
Issun, myślę że nie zrozumiałeś przekazu. To co jest dookoła prostokąta z gridem to jest prezentacja. Właściwy ekran jest właśnie tym prostokątem i tło nie jest prawie widoczne. Jedynie między kafelkami.
ObrazekObrazekObrazek

Jeśli masz pytanie lub potrzebna Ci pomoc dotycząca forum — napisz PW