Konkursy graficzne - walcz o zwycięztwo Pojedynki graficzne - pokonaj przeciwnika Turnieje graficzne Ranking grafików Graffika

WebDesign Prace - LoczekS

Użytkownik
Liczba postów
7
Liczba pchwał
1
Liczba kreatywnych komentarzy
0
Post1 marca 2015, o 18:03
Kilka lat temu miałem styczność z webdesignem, lecz jakoś odpuśiłem go na trochę.
Teraz wracam i pierwszy lay po 3 letniej przerwie. Wiem, że trochę słabo ale chcę poznać waszą opinię.
Obrazek
Ostatnio edytowano 2 marca 2015, o 17:45 przez LoczekS, łącznie edytowano 1 raz.
Fotograffik
Liczba postów
235
Liczba pchwał
34
0
Post1 marca 2015, o 23:58
Dość prosty i minimalistyczny trochę ale według mnie jest gicior jednakże tam gdzie jest ,,dobry projekt to podstawa" wydaje mi się że tło mogło by być ciut ciemniejsze czy coś żeby lepiej było widać ten napis ;)
Nie bój się Cieni, One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...
Moderator
Strona użytkownikaProfil na Deviantart
Liczba postów
705
Liczba pchwał
91
3
Post2 marca 2015, o 00:10
Na moje zbyt pusto, pod ikonkami mógłby znaleźć się jakaś treść, obrazek z tym pracownikiem mógłbyś rozciągnać na cała stronę, footer zbyt duży jak na taka ilosć informacji. Typografia do poprawy, popracuj jeszcze ;)
BEHANCE

W razie problemów w dziale Zamówienia, proszę o PW.
Użytkownik
Strona użytkownika
Liczba postów
4
Liczba pchwał
1
0
Post2 marca 2015, o 08:28
Troszkę pustawo ale całkiem ładnie :)
Użytkownik
Strona użytkownika
Liczba postów
1
Liczba pchwał
0
0
Post2 marca 2015, o 14:25
za dużo białego troszkę :D
Użytkownik
Liczba postów
7
Liczba pchwał
1
0
Post2 marca 2015, o 17:47
Wielkie dzięki za opinie. Rzeczywiście było dużo uchybień.
Poprawione rzeczy:
-ściemniony pasek na bannerze
-pomniejszony baner
-pomniejszone ikony
-pomniejszona stopka
-dodanie tekstu (pod ikonami)

Lepiej teraz ???

Obrazek
Fotograffik
Liczba postów
235
Liczba pchwał
34
0
Post2 marca 2015, o 21:26
Według mnie już jest lepiej.
Nie bój się Cieni, One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...
Użytkownik
Profil na Deviantart
Liczba postów
28
Liczba pchwał
10
2
Post3 marca 2015, o 17:46
Usuń ten projekt z komputera, zapomnij o nim i rozpocznij kolejny o tym samym układzie i założeniach, ale zastosuj się do poniższych uwag:

- Nie będę oceniał logo. Przejdę od razu do faktu, że menu to ogromny font i kluję to w oczy. W połączeniu z tym nie przemyślanym elementem telefonu powyżej robi bohomaz. Logo w raz z menu powinno być w jednej linii. Zauważ, że gdy zrobisz to w jednej linii i wielkości mógłbyś fajnie wkomponować telefon po prawej stronie menu oddzielając separatorem. Zastosuj jakieś kontrastowe tło pod to wszystko.

- Obrazek poniżej to widoczny brak podstaw obsługi PS. Za pomocą Ctrl + Shift zmniejszysz obrazek (skalowanie) bez utraty jakości. Nigdy nie dostosowuj obrazka do boksa na stronie tylko odwrotnie. Ciemne tło do wywalenia. Gdyby obrazek był na całą szerokość strony, biały napis na obrazku + cień utworzy odpowiedni efekt końcowy.

- Content. Zacznijmy od tych 3 boksów. Nieodpowiednio dobrane fonty, reszty Ci nie doradzę projektowanie tego elementu to indywidualna sprawa. Jest już tyle inspiracji w sieci z tą strefą, że wystarczy tylko dostosować do swojego projektu.

... jedziemy dalej. Nie wiem jak osiągnąłeś ten efekt maksymalnie zniszczonej jakości poziomego separatora między boksami a ostatnimi realizacjami. Dokument Photoshop to tak naprawdę siatka... jeżeli robisz np:. kwadrat to musisz zwrócić uwagę czy za pomocą narzędzia transformacji możesz dostosować go do siatki. Mówię o czymś takim:

Praca

Nie ważne czy Cię biją czy gwałcą tej zasady nie można łamać. Zawsze strasznie psuje jakość. Projekt strony WWW powinien być ostry jak żyleta. Druga sprawa cień jaki zastosowałeś jest nie potrzebnym elementem. Trzecia sprawa to zawsze jak robisz grafikę to rób ją od początku na oryginalnych wymiarach... jeżeli chcesz zmienić koncepcje i okazuje się, że dany element musisz powiększyć zaprojektuj go od nowa.

Maksymalna ilość fontów na stronie to 3. Stosuje się tylko jeden rodzaj fontów jeżeli wybierasz bezszwowe bezszeryfowe czyli takie jak masz u siebie w menu to nie wybieraj takich jak masz w "ostatniej realizacji". Chociaż to też bezszwowybezszeryfowy font to jest po prostu fikuśny, nie adekwatny do minimalistycznego fontu z logo czy z menu. Generalnie to jest tylko teoria, jak będziesz na wysokim poziomie możesz sobie robić z nią co chcesz. Aktualnie stosuj się do żelaznych zasad: Jeden krój, trzy przybliżone rodzaje, staraj się stosować font oryginalny czyli bez rozmazywania za pomocą wbudowanego narzędzia w PS.

- Nie wiem jakim myśleniem kierowałeś się przy projektowaniu stopki. Jeżeli nie masz coś wstawić w stopkę zrób klasyczną belkę. To, że większość projektów to robienie na siłe ze stopki drugiego centrum informacji to efekt takiego zapotrzebowania. Nie masz danych do stopki to rób pasek - copyright, jakiś social media. Dziękuje.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 3 marca 2015, o 18:34 przez panvocz, łącznie edytowano 1 raz.
Użytkownik
Strona użytkownika
Liczba postów
86
Liczba pchwał
33
4
Post3 marca 2015, o 18:16
@panvocz

Za pomocą Ctrl + Shift zmniejszysz obrazek (skalowanie) bez utraty jakości.

łot? Co to za skrót?

Tak czy inaczej; przy powiększaniu bitmapa zawsze straci na jakości. Chyba, że na samym początku przekonwertujesz ją na obiekt inteligentny - wtedy można ją pomniejszyć i na późniejszym etapie powrócić do oryginalnego rozmiaru bez utraty jakości.

Stosuje się tylko jeden rodzaj fontów jeżeli wybierasz bezszwowe czyli takie jak masz u siebie w menu to nie wybieraj takich jak masz w "ostatniej realizacji".

Bezszwowy powiadasz? :^
Nvm; nie ma zasady mówiącej o tym, że nie można łączyć fontów bezszeryfowych z szeryfowymi.
Roboto Slab + Roboto są dobrym przykładem.

Niemniej jednak sporo Twoich uwag jest trafnych. Cały projekt należy zacząć od początku.
Obrazek
Użytkownik
Profil na Deviantart
Liczba postów
28
Liczba pchwał
10
2
Post3 marca 2015, o 18:31
Wybacz. Przy używaniu narzędzia transformacji przytrzymujemy klawisz Shift. Jest to błąd wynikający z faktu myślenia o wczorajszej nocy.

Nie wiem skąd wziąłem tekst bezszwowy. Tak fonty szeryfowe i bezszeryfowe to poprawne określenie. Zasady nie ma, ja po prostu radzę co powinien robić POCZĄTKUJĄCY a nie ktoś kto jest zawodowym web designerem i on może sobie już modyfikować swoje doświadczenie i teoria na każdy sposób.
Użytkownik
Liczba postów
7
Liczba pchwał
1
0
Post19 marca 2015, o 19:59
Dobra, 2 layout. Proszę jak coś napisać co jest słabe czego nie robić itp.
Ciągle się uczę webdesignu.

Obrazek
Użytkownik
Liczba postów
7
Liczba pchwał
1
0
Post21 marca 2015, o 11:29
Kolejny projekt do ocenki!!!

Obrazek
Moderator
Strona użytkownikaProfil na Deviantart
Liczba postów
705
Liczba pchwał
91
3
Post21 marca 2015, o 14:39
Końcówka cytatu Bill Gates'a powinna ci dużo zasugerować. Za mało poświęcasz na to czasu, Zdrowym okiem popatrz na swój szablon, np. Kontakt zrobiony jest źle. Za duże to wszystko, nie ma tej spójności a napisy po prawej stronie nie wnoszą nic ciekawego do szablonu. Wiele możliwości wyboru, czcionka do wywalenia od razu. Wiem, że pewnie jesteś zadowolony z tego projektu ale to jeszcze nie to. Otwórz sobie projekt po zrobieniu za 2-3 dni i zobaczysz inne pomysły inne rozwiązania aby ten szablon był płynny od headera do footera. Nie rozumiem też twojego oddzielenia kolorowymi prostokątami. Myśl solidnie, pobierz http://960.gs/ twórz sobie np. na gridze 16 kolumnowym, lub na jakim zechcesz. Jeśli nie masz pomysłu na stopkę, to po prostu zrób ją jednym paskiem piszać np. (C) All rights reserved. Wykonanie: ZBYCHUGRAFIK. Taka stopka robiona na ślepo, dzisiaj stopka to coś ważne zbiór informacji kontaktowych itd.
BEHANCE

W razie problemów w dziale Zamówienia, proszę o PW.